Light Play Stories on edu2 Light Table

edu2 šviesos stalas: neribotos kūrybos galimybės ir įtraukiantis ugdymo procesas

edu2 Lavinamasis šviesos stalas sukuria daug galimybių vaikų lavinimui per žaidimus. Užsiėmimai ant šviesos stalo įtraukia, padeda sukaupti dėmesį, ugdo kūrybiškumą ir vaizduotę, leidžia vaikams savarankiškai kurti, eksperimentuoti ir išreikšti savo vidinį pasaulį.

Šviesa paryškina spalvas, formų ir tekstūrų detales, padedama vaikams suprasti jų skirtumus ir sąryšius. Tai taip pat lavina smulkiuosius motorikos įgūdžius, rankų-akių koordinaciją ir mikro judesius, kuomet vaikai piešia, modeliuoja arba žaidžia su skirtingomis medžiagomis. Be to, žaidimai su natūraliomis medžiagomis skatina vaikus susipažinti su gamta ir jos elementais. Tai puiki priemonė ugdyti vaikų gebėjimus stebėti, tyrinėti ir suvokti pasaulį aplink juos.

Svarbiausios šviesos staliuko savybės

edu2 šviesos stalas turi kelis svarbius pranašumus, kurie išsiskiria nuo kitų rinkoje esančių variantų. Pirmiausia, jo viršus pagamintas iš specialia plėvele dengto grūdinto stiklo, kuris mažiau braižosi ir yra malonesnis lietimui, lyginant su plastiku. Vaikai gali ne tik žaisti su įvairiais objektais ar smėliu, bet ir piešti tiesiog ant stiklo paviršiaus, dėlioti dažais užteptų rankų, lapų, raštų antspaudus. Be to, kartu su edu2 šviesos staliuku galite įsigyti skaidrų antstalį, kuris suteikia dar daugiau žaidimo galimybių, nes galite į jį pilti vandenį bei smulkias medžiagas, kurias bus nesudėtinga sutvarkyti. Labai svarbu yra tai, kad edu2 staliuko šviesa yra sureguliuota taip, kad nebūtų pernelyg ryški vaikams. Ji primena gelsvą jaukią pavakario šviesą ir suteikia ramybės pojūtį.

edu2 šviesos stalas ir žaidimo idėjos

Pirštai ir dažai

Nerandate namie teptukų? Ne bėda! Ant edu2 šviesos staliuko labai smagu piešti tirštais dažais su pirštais. Pirštai (arba teptukas!) maloniai slysta stikliniu staliuko paviršiumi, kurį vėliau lengva nuvalyti sudrėkinta servetėle. Pieškite savo sapnus, svajones ar dienos įvykius. Staliukas puikiai tinka ir edukaciniams užsiėmimams – nupieškite gatves su perėjomis ir šviesoforais. Tegu vaikai pasiima mašinėles, žmogeliukų figūrėles ir mokosi saugaus eismo.

 ABC 

edu2 staliuko šviesa padeda pritraukti vaiko dėmesį ir jį išlaikyti, kuria ypatingą įspūdį bei paryškina vaizdą, tad mokytis naujų dalykų yra lengviau. Parašykite kelias raideles ant staliuko ir tegu vaikas jas atkartoja arba parašo žodį, kuris prasideda iš tos raidės. Suklysti nebaisu, nes lengvai galima nuvalyti ir pradėti iš naujo. Po raidelių pereikite prie skaičių, su dažais ar stiklo flomasteriais parašykite atimties ir sudėties uždavinukus. Galite naudoti Lavinimo rinkinį Raidės ir skaičiai, kurį sudaro spalvotos skaidrios figūrėlės su raidėmis ir skaičiukus, vaikams bus smagu dėlioti ir jungti figūrėles, panašias į prakąstą obuoliuką.

Smėlio terapija

Žaidimas su smėliu ant šviesos staliuko yra vienas labiausiai raminančių užsiėmimų. Braukti Smėlio sodų šluotele per smėlį bus malonu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pripilkite smėlio į skaidrų edu2 antstalį ir pradėkite piešti ar rašyti. Įpilę šiek tiek vandens, lipdykite smėlio smėlis, puoškite jas akmenėliais ar kriauklytėmis. Kurkite istorijas atsinešę žaidimo figūrėlių ar Miško pasakų personažų.

Gamtos laboratorija

Paskirkite dieną gamtos tyrinėjimui ir pasakykite vaikams, kad šiandien jie yra mokslininkai. Parinkę lauke medžių lapų, akmenėlių, šakelių, išdėliokite objektus ant šviesos staliuko. Tegu vaikai tyrinėja lapo struktūrą, stebi kaip pasikeičia daiktai, kai jie yra apšviečiami. Jei vaikai didesni, tegu savo pastebėjimus užrašo ant popieriaus lapo ir pateikia savo mokslines išvadas!

Žaidimai su vandeniu

Į skaidrų edu2 antstalį įpilkite vandens, įberkite akmenukų. Išlankstę iš popieriaus laivelius, galite surengti tikrą laivų mūšį. Į vandenį įpylę tirštų dažų, galite stebėti, kaip maišosi ir susidaro naujos spalvos. Susišaldę įvairių spalvų ledo kubelių, vieną dieną galite sukurti Arkties vandenyną ant šviesos staliuko, o kitą – spalvingąją vaivorykštę.

Šviesos teatras

Vakare kambaryje išjunkite šviesą ir palikite degti tik šviesos staliuką. Kurkite šešėlių teatrą ar pasakokite istorijas jaukioje šviesoje. Tegu visa šeima susirenka aplink šviesos staliuką ir pasidalina savo dienos džiaugsmais ar rūpesčiais.

Spalvų paletė

Sušaldę didelį gabalą ledo, naudokite jį kaip spalvų maišymo paletę ant šviesos staliuko. Tirpdamas ledas, maišys dažus vis labiau ir vaikai galės stebėti, kokie nauji atspalviai susidaro.

Spalvinimas su trafaretais

Pasidėję gamtoje randamus raštus atkartojančiais trafaretais, spalvinkite norimomis spalvomis ir kurkite nuostabias fantazijas ant edu2 šviesos staliuko.

Geometrinės figūros

Iš spalvoto popieriaus iškirpkite įvairias geometrines figūras. Vaikai gali jas atrinkinėti pagal rūšį ar kurti aplikacijas.

Taip pat, galite panaudoti įvairias kruopas rūšiavimui pagal spalvas ar dydį, iškirpti iš popieriaus spalvotas geometrines figūras, daryti rankų antspaudėlius ant staliuko su dažais, daryti darbelius iš plastilino – kaip ir sakėme – užsiėmimai su šviesos stalu neišsenka!

Smėlis ir šviesa

Pripilkite paprasto arba spalvoto smėlio ant edu2 šviesos staliuko paviršiaus arba į skaidrų antstalį ir pakvieskite vaikus su mediniai smėlio įrankiais piešti arba formuoti smėlio kūrinius. Žaidimai su smėliu ant šviečiančio stiklo yra puikiausia smėlio terapija.  Šviesa sustiprina jutiminę patirtį ir skatina su didesne nuostaba stebėti gimstančius kūrinius.

Vandens eksperimentai

Ant edu2 šviesos stalo uždėkite skaidrų antstalį, pripilkite šiek tiek vandens ir leiskite vaikams tyrinėti vandens savybes, eksperimentuoti su plūduriuojančiais ir nuskęstančiais objektais arba švelniais judesiais kurti vandens sūkurius.

Miško lobynai

Pasivaikščiojimo miške metu paieškokite žalių lapų, šakelių, kankorėžių, kitų gamtos medžiagų.Vaikai gali šiuos radinius sudėti ant edu2 šviesos staliuko, atkurdami pasivaikščiojimo įspūdžius ir įsitraukdami į istorijas su miške rastomis medžiagomis.

Gamtos antspaudai

Pamirkykite medžių,  krūmų lapus ar kitas natūralias medžiagas storuose dažuose ir užspauskite juos ant popieriaus ar audinio, dedamo ant edu2 šviesos stalo. Galite tokius antspaudus dėti tiesiai ant stiklo.  Vaikams bus labai įdomu stebėti skirtingas lapų formas ir tekstūras.

Jutiminiai tyrinėjimai

Užpildykite skaidrų antstalį įvairiomis biriomis medžiagomis, pavyzdžiui, spalvotais ryžiais, džiovintomis pupelėmis ar lęšiais. Vaikai gali sijoti, berti ir tyrinėti šias medžiagas ant šviečiančio paviršiaus, taip tobulindami taktilinius ir smulkiosios motorikos įgūdžius.

Vandens pasakos

Užpildykite antstalį mėlynai nudažytu vandeniu, pridėkite kriauklių, akmenukų, žaislinių jūros gyvūnėlių. Vaikai gali kurti po vandeniu vykstančio gyvenimo scenarijus, taip lavindami vaizduotę ir pažindami jūrų gyvenimą.

Dažų ir spalvų tyrinėjimas

Užtepkite tirštų dažų sluoksnį tiesiai ant edu2 šviesaus stalo stiklo viršaus. Tegu vaikai pirštukais ar teptukais paskirsto dažus taip,  kad sukurtų spalvotus raštus ar net paveikslus.  

Gėlių kompozicijos

Priskinkite lauko gėlių žiedų ar žiedlapių ir pasiūlykite vaikams kurti kompozijas ant šviesos staliuko.

Natūralių medžiagų ir audinių dėlionės

Pririnkite skirtingo dydžio ir spalvų gamtos medžiagų, pvz., akmenukų, žievės gabaliukų, samanų ir iškarpykite audinių atraižas. Pasiūlykite vaikams gali kurti koliažus ar dėliones, pvz., sukurti žmones,  namus,  automobilius iš šių medžiagų.

Pelkės gyvenimas

Į antstalį pripilkite vandens ir tamsaus smėlio ar žemių, pridėkite tikrų arba žaislinių medžio šakelių, žolių ir mini gyvūnėlių.  Įsivaizduokite,  kad tai yra pelkė,  supažindinkite vaikus su pelkės gyvenimo ypatybėmis.  Sukurkite situaciją,  kad reikia gelbėti įklimpusius veikėjus iš pelkės ir paskatinkite vaikus ieškoti sprendimų.

Leave a Comment.