Iššūkiai Paryžiuje bei ko nesitikėjome interjero dizaino parodoje

5 dienos, 3000 dalyvių ir beveik 90 tūkstančių lankytojų – tai tik skaičiai apie vieną didžiausių tarptautinių interjero dizaino parodų „Maison et Objet“. Šiais metais Paryžiuje mes dalyvavome joje kartu su dar aštuoniomis lietuvių įmonėmis. Išgirdus, kad keliaujame į Prancūziją, dažnas tikėdavosi, kad didelės linksmybės mūsų laukia. Deja, jiems teko priminti, kad tokių parodų metu miesto netenka pamatyti, ir kad visos dienos nuo ryto iki vakaro būna praleidžiamos parodų rūmuose kartu su tūkstančiais kitų žmonių, stengiantis pristatyti savo produktus ir susirinkti vertingų kontaktų.

Niekas šioje parodoje neabejoja, kad aplinka yra svarbus veiksnys mūsų gyvenime, lemiantis kasdieninę nuotaiką bei savijautą. Apibėgus didžiules parodos sales, atrodo, kad vyrauja supratimas, kad žmonių skoniai itin skiriasi, tad renkamąsi kurti dizaino objektus, kurie išsiskirtų estetika, būtų tvarūs, bet ir pritaikomi daugelyje skirtingų erdvių. Nebeužtenka išsiskirti ryškiu ar prabangiu stendu, lankytojai daug sąmoningiau renkąsi produktus bei ieško dar nematytų sprendimų ir dizaino. Džiaugiamės, kad mūsų Sensorinė žaidimų širmelė susilaukė daug dėmesio ir pagyrų, būtent dėl savo unikalaus dizaino ir žaidimo galimybių. Tetrikubas atkreipė dėmesį ne tik tų, kurie įrenginėja vaikų kambarius, bet ir tų, kurie kuria darbo erdves. Kas gi gali labiau tikti kompiuterinių žaidimų įmonei nei baldas, kuris buvo įkvėptas Tetris žaidimo?

Išties, pastebėjome, kad daug dėmesio yra skiriama kiekvienai namų erdvei individuliai, vaikų kambariams taip pat. Interjero dizaineriai pabrėžia, kad tiek vaikams, tiek suaugusiems, reikia kurti erdves, kuriuos būtų funkcionalios, bet ir stilingos. Mūsų bendraminčiai – Afilii, kurių platforma jungia reikšmingo dizaino vaikams kūrėjus, skatina atkreipti visų žmonių dėmesį į kūrybiškos aplinkos kūrimą. Smagu sutikti tiek daug bendraminčių, kurie žavisi mūsų darbu, siekiant sukurti aplinką, kuri lavintų vaizduotę.

Darbas parodoje varginantis ir dažnai reikalaujantis greitai spręsti iškilusias problemas, kas galėjo pagalvoti, kad tik nusileidus lėktuvui Paryžiuje, sužinosime, kad mūsų Airbnb yra atšauktas ir turime susirasti naują gyvenamą vietą kuo greičiau? Pirmosios valandos Paryžiuje buvo praleistos oro uoste intensyviai ieškant naujo viešbučio. Tokių situacijų buvo ne viena ir ne dvi, bet visada buvo gera žinoti, kad esame lietuvaičių apsuptyje. Ar reikėtų vietos nakvynei ar sumontuoti naujas dėžes, kai mūsiškės pasimetė (taip, tai irgi atsitiko!), žinojome, kad galime kreiptis į stendo kaimynus ir sulaukti pagalbos.

       

Iššūkiai tik užgrūdina ir duoda neįkainojamą patirtį. Būti apsuptyje ir stebėti geriausius dizaino atstovus, įkvepia naujoms idėjoms bei leidžia įvertinti, kur stovime mes tarptautiniuose vandenyse. O mes džiaugiamės savo dalyvavimu bei matome kryptį, kuria reikia judėti į priekį ir siekti daugiau!

          

Leave a Comment.