Laikas vaiko kambario pertvarkymui!

Su kiekviena diena vis labiau džiaugiamės gamtos pabudimu. Dažniau šviečianti saulė išduoda nugulusį dulkių sluoksnį ir mes jaučiame – laikas pavasariniam tvarkymuisi! Kartais rankos nusvyra pamačius gausybę žaislų, knygų bei kitų daiktų vaikų kambaryje. Atrodo, kad pasistengus viską sutvarkyti – įmanoma, bet kaip tai išlaikyti ilgiau nei 10 minučių? Šie patarimai padės ne tik sutvarkyti kambarį, bet ir paskatins vaiką įsitraukti į procesą.

1. Gal jau teko girdėti apie pasaulyje sparčiai populiarėjantį Marie Kondo tvarkymosi metodą? Vienas iš jos siūlomų principų, kaip sumažinti daiktų kiekį namuose – pasilikti daiktus, kurie tikrai teikia džiaugsmą. Nuo to ir pradėkite! Paklauskite vaiko, kurie žaislai jį labiausiai džiugina bei patys pastebėkite, su kuriais jis dažniausiai žaidžia. Pakalbėkite apie atsibodusių ar nenaudojamų žaislų atidavimą labdarai, kur jie gali suteikti daug džiaugsmo kitiems vaikams.

  

2. Kai jau atsikratėte nebenaudojamų daiktų, kritiškai įvertinkite visą kambarį. Gal metas perdažyti kambarį šviesesnėmis spalvomis? O gal jau seniai planavote įrėminti bei pakabinti savo vaiko piešinius? Jei didelių pokyčių neplanuojate, vien tik žaislų ir daiktų sudėjimas į permatomas dėžes ir krepšius, įneš tvarkos bei leis lengviau pamatyti daiktus, jų net neišimant iš dėžių.

3. Namuose knygoms dažnai suteikiama ypatinga vieta. O kodėl gi viso skaitymo proceso nepadarius lyg mažo ritualo? Patieskite antklodę, primėtykite pagalvėlių, mėgstamų minkštų žaislų ir padėkite knygų – štai jums ir skaitymo kampelis! Sukurdami skaitymui vietą ne tik išvengsite išmėtytų knygų po visą kambarį, bet ir paskatinsite vaiką dažniau leisti laiką su knyga.

       

4. Sena gera tiesa – mažiau yra daugiau. Kuo mažiau vaikas turi žaislų – tuo daugiau žaidžia. Minimalus kiekis žaislų vaikams atveria vaizduotę bei paskatina susigalvoti įvairių žaidimo scenarijų. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną neverta išimti visų 100 kaladėlių iš žaidimo rinkinio, o galima žaisti tik su 20 skirtingų detalių. Taip pat, vietoje 30 skirtingų spalvų tušinukų, palikite ant stalo – 10. Naudodami mažiau žaidimo priemonių sutaupysite laiką tvarkantis bei pačiam vaikui bus lengviau pradėti tuo rūpintis ir be jūsų pagalbos.

   

Leave a Comment.