Praėjusį kartą pasakojau apie kasdienius edu2 šviesos staliuko pagalba kuriamus stebuklus. Rašiau ne vien dėl to, kad pasidžiaugčiau mūsų staliuku, bet ir atsiliepdama į dažnai pasitaikančius klausimus, ką su juo daryti.
Mūsų sensorinė žaidimų širmelė taip pat sulaukia panašaus klausimo. Žmonės pastebi, kad čia kažkas gražaus, bet ne visada drįsta paklausti kaip edu2 širmelę panaudoti kasdieniame vaikų gyvenime.
Ar žinote, kad kūdikio smegenyse yra dusyk daugiau neuronų jungčių nei suaugusiojo? Per pirmuosius vaiko gyvenimo metus išsivysto trilijonai smegenų ląstelių jungčių, tiek kiek Paukščių Take žvaigždžių!
Kiekvienas žaidimas, kuriame aktyvų vaidmenį užima rankos formuoja naujas arba stiprina jau susikūrusias jungtis. Tai nulemia vaiko kalbos, mąstymo, planavimo įgūdžius, arba kitaip sakant, pakloja pagrindus vaiko ateičiai. Tokia ir buvo mūsų svarbiausia vizija, kuriant Sensorinę žaidimų širmelę.
Smagiausi žaidimai su sensorine širmele gimsta be instrukcijų ir plano. Esu tikra, kad Jūs žinote daug daugiau žaidimų už mus, ir čia pasidalinsiu tik keliomis idėjomis iš mūsų patirties.
Namai
Kai pirmą kartą nunešėme širmelę į darželį išbandymui, vaikai be jokių klausimų susinešė kėdutes, lėles, skareles ir žaidė “namus”. edu2 širmelė yra lanksti, ir ją galima suformuoti į uždarą erdvę, kurioje vienas arba keli vaikai ramiai žais pagal savo susikurtas taisykles.
Skaitymo kampelis
Ten, kur daug linksmų, aktyvių vaikų, gali būti sunku rasti ramią vietą, kurioje pavargę nuo triukšmo vaikai netrukdomi pasinertų į knygos ir vaizduotės pasaulį. Štai vieni mūsų draugai, įsigiję edu2 širmelę, priešmokyklinėje grupėje įkūrė skaitymo kampelį. edu2 širmele atitvertą erdvę papildė pagalvėlėmis ir sukūrė jaukų ramų kampelį skaitymui. Tai buvo puikus paskatinimas pamėgti knygas!
Pirštukų žaidimai
Mažyliai labai mėgsta paprasčiausius žaidimus, kuriuos gali daug kartų kartoti. Tikriausiai pastebėjote, kad kūdikiai gali nuoširdžiai juoktis iš to paties veiksmo daug kartų, kaip ir paūgėję vaikai žiūrėti tuos pačius filmukus daug kartų? Ir jeigu Jums atrodo, kad edu2 širmelėje labai daug skylučių, tai vaikai tikrai taip negalvoja! Su paprasčiausiais veltiniais kamuoliukais mažyliai gali ilgai žaisti, juos išstumdami ir vėl įstumdami. Širmelėje esančios 2 cm skersmens skylutės yra saugios – vaiko pirštukas įlys, bet neįstrigs. Na, o Jūs galite tiesiog stebėti arba pradėti mokyti atskirti spalvas, suskaičiuoti kamuoliukus vienoje ir kitoje sienelėje, sudėlioti geometrines figūras, išmokti palyginti aukščius, ilgius, formas.
Pirštukai dirbs ir kurs nuostabiai spalvotas neuronų jungtis vaiko Paukščių take.