Kaip pašviesinti rudens dieną?

Apsisuko gamtos ratas, ir vėl atslinko tamsusis, šaltasis metų laikas. Sumažėjusio  šviesos ir šilumos kiekio poveikį geriausiai galima pajusti, stebint vaikus. Jiems tampa sunkiau ryte atsikelti bei sukaupti dėmesį, greitai keičiasi nuotaikos, nesinori imtis nieko naujo.  Ir mes patys  dažniau pajuntame norą susisukti į vilnonę antklodę ir su saldaus torto gabaliuku visą vakarą sėdėti jaukiausiame namų kampelyje.

Visame pasaulyje vienas iš keturių žmonių – tiek vaikų, tiek suaugusių – patiria šiuos biologinius pojūčius pradedant spaliu iki balandžio. Trumpėjant dienoms, gauname mažiau šviesos ir pasigaminame mažiau laimės hormono. Matyt, neveltui senovės išminčiai žmones vadindavo šviesa besimaitinančiomis būtybėmis.

Na, bet gyvenimas juk nesustoja, ir  mes visada galime rasti kaip padėti sau ir mažiesiems.

5 pasiūlymai kaip su šviesia nuotaika išgyventi iki pavasario:

Ieškokite šviesos!

Šviesos terapija – pats veiksmingiausias būdas neįsileisti niūrios sezono nuotaikos. Kasdien išeikite į lauką, ir geriausia, kad tai darytumėte vidurdienį. Patalpose būkite arčiau šviesos šaltinio, sėdėkite prie langų, kol dar lauke šviesu.  Sutemus vaikai tegu žaidžia ten, kur gerai apšviesta. Šviesos staliukas gali būti įjungtas ne tik tada, kad ant jo vaikai piešia ar žaidžia, bet ir tada, kai reikia kambaryje daugiau apšvietimo.

Judėkite

Ir kuo daugiau. Vasarą mes natūraliai daugiau vaikštome, o tamsiuoju periodu tenka įdėti pastangų, kad prisiverstume išeiti iš jaukių, šiltų namų. Tyrimai parodė, kad kasdieninis valandą trunkantis pasivaikščiojimas padeda net ir tiems, kuriems nustatyta medicininė  žiemos depresijos diagnozė.

Laikykite kojas šiltai!

Taip dainavo amžinasis bardas Vytautas Kernagis, ir pasirodo, kad šie žodžiai turi mokslinį pagrindą. Kai mums šalta, žiemos melancholija slegia dvigubai. Todėl gerkite karštus gėrimus ir valgykite karštą maistą, apsirenkite šiltai ir susiraskite gražias vilnones kojines!

Bendraukite

Dažniau pabūkite su artimaisiais ir susitikite su draugais, ypač tais, kurie nuolat pozityviai nusiteikę. Gera nuotaika (kaip ir bloga) yra užkrečiama! Tai irgi yra pagrįsta psichoterapeutų ir mokslininkų tyrimais.

Pradėkite ką nors naujo

Prasidėjus niūriajam sezonui, kai ryškiai pamatome, kaip sutrumpėjo diena, pradedame laukti pavasario. O laukti niekam nėra lengva, net ir jeigu tiksliai žinai, kiek reikės laukti. Todėl nukreipkite savo dėmesį nuo laukimo į ką nors naujo. Naujas hobis, naujas projektas, naujas dienoraštis, naujas kasdienis ritualas, net ir nauji jūsų kasdienės aprangos deriniai – visa tai padės nukreipti mintis į šviesiąją gyvenimo pusę. Juk gyvenimas nenustoja būti gražus žiemą, ar ne?

Leave a Comment.