Kaip adaptuotis prie pasikeitusių sąlygų karantino metu?

Būti abejingiems koronaviruso metu yra neįmanoma, ir mes tikimės, kad visi imsimės priemonių bei išliksime sveiki. Ugdytojams ir tėvams teko didelis iššūkis pasirūpinti vaikų lavinimo tęstinumu namuose. Atsiranda naujos ugdymo priemonės ir formos, padedančios prisitaikyti prie pakitusių sąlygų ir kūrybiškai spręsti netikėtus klausimus. Neveltui kūrybiškumas yra prilyginamas šių laikų raštingumui! 

Mes rinksime naudingus patarimus ir dalinsimės su Jumis įdomiais užsiėmimais, kad adapcija naujomis karantino sąlygomis būtų kuo lengvesnė.

Jei Jūs dirbate ugdymo įstaigoje ir siekiate išlaikyti ryšį su vaikais bei jų tėvais:

  1. Siųskite reguliarų naujienlaiškį tėveliams su rekomendacijomis, ką jie galėtų veikti per ateinančiądieną arba savaitę. Paskirkite darbuotoją, kuris bus už tai atsakingas. Jeigu nežinote, kaip naudotis naujienlaiškių programomis, kreipkitės į mus. Padėsime, pakonsultuosime. Susikurkite nemokamą paskyrą Mailerlite naujienlaiškių programoje (mailerlite.com/signup)
  2. Galite rengti virtualias vaizdo pamokėlės vaikučiams. Jiems tai bus nauja ypatinga patirtis, o Jūs išlaikysite ugdymo ritmą. Naują informaciją galite talpinti ugdymo įstaigos svetainėje kiekvieną dieną.
  3. Pasiūlykite tėveliams naudingas programėles, laidas per televiziją. Pavyzdžiui, LRT „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“  kasdien darbo dienomis nuo 13 val.

Jei Jūs namie su mažais vaikais:

  1. Vaikams tai gali atrodyti, kaip atostogos be aiškios pabaigos, tad svarbu neprarasti rutinos. Susidėliokite, kokiu ritmu gyvensite šiomis savaitėmis, įtraukite edukacinius užsiėmimus, stebėkite, kas patraukia vaikų dėmesį ir adaptuokite veiklą pagal tai.
  2. Burkitės į virtualias bendruomenes ir pasidalinkite savo patirtimi bei semkitės naujų idėjų. Technologijų amžius neleis jaustis atskirtiems!
  3. Nepamirškite ir savęs – išbandykite lietuviškas tinklalaides (podcasts.lt) ar virtualius muziejų turus (Virtualūs muziejai).

Nauja dienotvarkė

Nors ugdymo įstaigoje dienotvarkė yra aiški, namie ją palaikyti pirmosiomis dienomis gali būti sudėtinga.

Nesijaudinkite, mes sukūrėme Jums paruoštuką!

Pasidalinkite dienotvarkės pavyzdžiu su tais, kuriems tai gali būti aktualu. Jei dirbate ugdymo įstaigoje, paprašykite, kad tėveliai atsiųstų įspūdžius, atsiliepimus apie jų laiką namuose.

Reaguokite į tai ir bandykime naujus dalykus visi kartu.

IDĖJA. Akademinių užsiėmimų metu su technologijomis, išbandykite LRT sukurtą puslapį su žaidimais, pamokėlėmis, bei kitomis idėjomis ikimokyklinukams, pradinukams ir mokiniams -> ČIA!

Komandos dvasia

Šiuo metu itin svarbu palaikyti komandos ryšį. Nesvarbu, esate vadovas ar darbdavys, pasiūlykite savo komandos nariams kiekvieną savaitę išmokti ko nors naujo ir paskirkite laiką, kada pasidalinsite pasakojimais apie išmoktus dalykus.

Tai gali būti tokie paprasti dalykai, kaip išmokti gaminti naują patiekalą, išmokti naują dainą, pradėti groti instrumentu, sužinoti, kas yra pasaulyje pats didžiausias gyvas organizmas ir t.t. Dalinkimės tuo, kas mus džiugina!

Kiekvienas iš mūsų esame bendruomenės narys, tad nepamirškime ir tų, kuriems šis metas yra ypač sudėtingas – senyvi žmonės, žmonės su negalia, ar daugiavaikės šeimos. Būkime geranoriški ir pasiūlykime savo pagalbą. 

Naudingos nuorodos leidžiat laiką namuose

Vaikų radijo teatras

Radijo pasakos

National Geographic Kids puslapis 

TedED įdomieji video įvairiausiomis temomis

Kino Pavasaris Jūsų svetainėje 

Virtualūs turai po Lietuvos muziejus 

Nemokamos spektaklių peržiūros

Virš 1000 nemokamų užsienio klasikos filmų

Išlikime ramūs ir rodykime pavyzdį vaikams. Palaikykime ryšį!

Leave a Comment.