Light Play Stories on edu2 Light Table

Šviesos stalas tai ne tik smėlio žaidimai! (?)

edu2 šviesos staliukas nuo pat pirmų dienų traukė vaikų ir suaugusių dėmesį bei kvietė tyrinėti. Šviesa turi nepaprastų galių!

Mes tiek įpratome prie jaukios staliuko skleidžiamos šviesos, tad mums atrodė savaime suprantama, kad visi tie, kurie šiuo metu turi namuose šviesos stalą, gali džiaugtis neišsemiamomis žaidimų idėjomis.

Norime, kad žaidimų niekada nepritrūktų, tai sugalvojome surinkti 100 idėjų žaidimams ant šviesos staliuko! Tam mums reikia Jūsų pagalbos! Jeigu turite idėją arba patys esate išbandę smagią veiklą – parašykite mums laišką arba pasidalinkite nuotrauka savo socialiniuose tinkluose, pažymėję mus! (Mus rasite Instagram vardu @edu2toys). Šį blog’o įrašą mes pildysime Jūsų idėjomis ir nuotraukomis. Tikimės, kad pasiekę 100 idėjų turėsime išsamų gidą po žaidimų pasaulį su šviesos staliuku! Apačioje jau yra keletas mūsų surinktų idėjų, tad kviečiame Jus pildyti sąrašą dar neaprašytomis veiklomis.

Jūsų iniciatyvą ir kūrybiškumą apdovanosime! Kiekvienas prisidėjęs gaus edu2 10% nuolaidą, galiojančią iki kitų metų bei skaitmeninę versiją Jūsų pasirinkto edu2 plakato!

O jei dar neturite namuose šviesos staliuko, daugelį užsiėmimų galite atkurti naudodami kitas namuose esančias medžiagas ar net pasidaryti savadarbį šviesos stalą.

1. PIRŠTAI IR DAŽAI

Nerandate namie teptukų? Ne bėda! Ant edu2 šviesos staliuko labai smagu piešti tirštais dažais su pirštais. Pirštai (arba teptukas!) maloniai slysta stikliniu staliuko paviršiumi, kurį vėliau lengva nuvalyti sudrėkinta servetėle. Pieškite savo sapnus, svajones ar dienos įvykius. Staliukas puikiai tinka ir edukaciniams užsiėmimams – nupieškite gatves su perėjomis ir šviesoforais. Tegu vaikai pasiima mašinėles, žmogeliukų figūrėles ir mokosi saugaus eismo.

  

2. ABC 

edu2 staliuko šviesa padeda pritraukti vaiko dėmesį ir jį išlaikyti, kuria ypatingą įspūdį bei paryškina vaizdą, tad mokytis naujų dalykų yra lengviau. Parašykite kelias raideles ant staliuko ir tegu vaikas jas atkartoja arba parašo žodį, kuris prasideda iš tos raidės. Suklysti nebaisu, nes lengvai galima nuvalyti ir pradėti iš naujo. Po raidelių, pereikite prie skaičių, su dažais ar stiklo flomasteriais parašykite atimties ir sudėties uždavinukus.

Šviesos staliukas   

3. SMĖLIO TERAPIJA

Žaidimas su smėliu ant šviesos staliuko yra vienas labiausiai raminančių užsiėmimų. Braukti Smėlio sodų šluotele per smėlį bus malonu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pripilkite smėlio į skaidrų edu2 antstalį ir pradėkite piešti ar rašyti. Įpilę šiek tiek vandens, lipdykite smėlio smėlis, puoškite jas akmenėliais ar kriauklytėmis. Kurkite istorijas atsinešę žaidimo figūrėlių ar Miško pasakų personažų.

Šviesos staliukas  Šviesos staliukas

4. GAMTOS LABORATORIJA

Paskirkite dieną gamtos tyrinėjimui ir pasakykite vaikams, kad šiandien jie yra mokslininkai. Parinkę lauke medžių lapų, akmėnėlių, šakelių ar naudodami Gamtos Stebuklų rinkinį, išdėliokite objektus ant šviesos staliuko. Tegu vaikai tyrinėja lapo struktūrą, stebi kaip pasikeičia daiktai, kai jie yra apšviečiami. Jei vaikai didesni, tegu savo pastebėjimus užrašo ant popieriaus lapo ir pateikia savo mokslines išvadas!

Šviesos staliukas  Šviesos staliukas

5. ŽAIDIMAI SU VANDENIU

Į skaidrų edu2 antstalį įpilkite vandens, įberkite akmenukų. Išlankstę iš popieriaus laivelius, galite surengti tikrą laivų mūšį. Į vandenį įpylę tirštų dažų, galite stebėti, kaip maišosi ir susidaro naujos spalvos. Susišaldę įvairių spalvų ledo kubelių, vieną dieną galite sukurti Arkties vandenyną ant šviesos staliuko, o kitą – spalvingąją vaivorykštę.

   

6. ŠVIESOS TEATRAS

Vakare kambaryje išjunkite šviesą ir palikite degti tik šviesos staliuką. Kurkite šešėlių teatrą ar pasakokite istorijas jaukioje šviesoje. Tegu visa šeima susirenka aplink šviesos staliuką ir pasidalina savo dienos džiaugsmais ar rūpesčiais.

Šviesos staliukas

Color Mixing on the Light Table7. SPALVŲ PALETĖ

Sušaldę didelį gabalą ledo, naudokite jį kaip spalvų maišymo paletę ant šviesos staliuko. Tirpdamas ledas, maišys dažus vis labiau ir vaikai galės stebėti, kokie nauji atspalviai susidaro.

8. SPALVINIMAS SU TRAFARETAIS

Pasidėję gamtos raštų trafaretus spalvinkite ant šviesos staliuko.

9. GEOMETRINĖS FIGŪROS

Iš spalvoto popieriaus iškirpkite įvairias geometrines figūras. Vaikai gali jas atrinkinėti pagal rūšį ar kurti aplikacijas.

Taip pat, galite panaudoti įvairias kruopas rūšiavimui pagal spalvas ar dydį, iškirpti iš popieriaus spalvotas geometrines figūras, daryti rankų atspaudėlius ant staliuko su dažais, daryti darbelius iš plastilino – kaip ir sakėme – užsiėmimai su šviesos stalu neišsenka!

Leave a Comment.